KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052121
nr 1405 2121
Brita Streijffert
(1917-2006), Sverige
Oljemålning, "Tekopp och sockerbit". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 24x24 cm
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 21 juni 2021
kl 20:47:20
15/6 22:41:20
100 kr
21/6 20:25:47
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Brita Streijffert
Läs mer om Brita Streijffert